Click to listen highlighted text!
wysoki kontrast
fb   nasz facebook   ig   nasz instagram  

Kalendarium Działań

Zaznacz tekst aby odsłuchać
Powiększ tekst:

glowa kalendarium

 

 

 

 

2019

 
Lipiec 2019

Przy współpracy z Europejską Federacją Stowarzyszeń Neurologicznych organizujemy jako jedno z czterech miast w Europie do tego wyznaczonych konferencję z okazji World Brain Day 2019. Konferencja odbywa się 22.07.2019 w biurze Rzecznika Praw Pacjenta. Prelegentami byli przedstawiciele świata medycznego oraz organizacji międzynarodowych zajmujących się szeroko pojętą tematyką mózgu i jego chorób. Podczas obchodów zaprezentowaliśmy raport Brain Plan dla Polski. Podpisany został również apel na rzecz zinstytucjonalizowanej debaty publicznej nad wdrożeniem narodowej strategii zdrowia mózgu (narodowego Brain Planu), który został przekazany do ministra zdrowia.

 

W ramach kampanii "P.S. Mam SM" podczas spotkań transmitowanych na naszym FB  kolejne osoby opowiadają o swoim życiu i radzeniu sobie z chorobą.

 

W mediach społecznościowych prowadzimy kampanię #brainlifegoals dotyczącą marzeń i celów jakie chcą osiągać osoby z chorobami mózgu.

 

W ramach kampanii edukacyjnej "Nie tylko epi" transmitujemy na naszym FB kolejne rozmowy z osobami chorymi na epilepsję.

 Czerwiec 2019

Bierzemy udział w konferencji "Ścieżka pacjenta z postacią pierwotnie postępującą stwardnienia rozsianego" zorganizowanej przez ZMOBILIZOWANI.SM.

 Maj 2019

 

Rozpoczęliśmy cykl spotkań w ramach kampanii „Nie sam na SM”. W NeuroPozytywnym Miejscu Klubokawiarni Cafe PoWoli rozmawiamy  z dr Joanną Heidtman o tym jak radzić sobie ze zmiennymi stanami emocjonalnymi, o tym jak mówić z innymi o chorobie i jak mądrze wspierać osobę chorą nie zapominając o sobie. Natomiast z psycholożką i sex-coachem Martą Niedźwiedzką rozmawiamy o roli dobrych relacji w sytuacji choroby, jak rozmawiać o tematach dla nas ważnych, a zarazem trudnych, jak stworzyć relacje bliskości i intymności mając SM.

 

Nasza Fundacja otrzymała tytuł FUNDACJA NAJLEPSZA DLA ZDROWIA 2019.

 

 

W ramach kampanii „Nie tylko eπlepsja” prowadzimy cykl „Żyję z πw którym nasi goście opowiadają o życiu z epilepsją – jak ją okiełznać I żyć pełnią życia. Rozmowy transmitowane są na żywo na naszym FB.

Zostaliśmy partnerem kampanii społecznej „Jedna Koperta = Jeden Samochód” organizowanej przez Fundację Kulawa Warszawa. Kampania ta porusza problem parkowania na kopertach dla ON.

 Kwiecień 2019

Podczas kongresu European Psychiatric Association w Warszawie prezentujemy założenia Brain Plan dla Polski.

 Marzec 2019

26 marca w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich odbyła się Lawendowa Konferencja, będąca otwarciem naszej kampanii „Nie tylko eπlepsja”. Wśród prelegentów byli z nami Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, prezes Polskiego Towarzystwa Epileptologii prof. Joanna Jędrzejczak  oraz autorka fanpage’a „Co te padaki robią?”  Alicja Sztygowska i kosmetolog Dominika Wróblewska.

 Luty 2019

Rzecznik Praw Obywatelskich objął Patronat Honorowy nad naszą kampanią społeczną „Nie tylko eπlepsja”. Dziękujemy za docenienie naszych starań w kierunku zmiany postrzegania epilepsji.

 Styczeń 2019

Zostaliśmy oficjalnym partnerem II Kongresu Zdrowia Psychicznego, które odbędzie się 03.06.2019 r. w Warszawie. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

 

 

2018

 Listopad 2018

Wzięliśmy udział w posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Stwardnienia Rozsianego. Dotyczyło ono m.in. dostępu do rehabilitacji dla osó chorych na SM wraz uwzględnieniem rehabilitacji domowej oraz o kontynuacji leczenia dla osób, które wracają z zza granicy.

Oddajemy do Państwa rąk kolejny już numer Świata Mózgu 2/2018., a w nim o rodzącej się dziedzinie prawa- neuroprawie, życiu bez emocji, przemieszczaniu się między różnymi stanami świadomości oraz Sylvii Plath.

 Październik 2018

Bierzemy udział w konferencji organizowanej przez Europejską Federację Stowarzyszeń Neurologicznych EFNA. Organizowane w Bukareszcie warsztaty Przyszłość opieki zdrowotnej w UE: w kierunku bardziej zrównoważonych organizacji opieki zdrowotnej są częścią inicjatyw szkoleniowych dla rzeczników neurologii.

 

Przedstawiamy kolejny numer kwartalnika NeuroPozytywni 2/2018  Poruszamy w nim m.in. kwestie dotyczące aktywności zawodowej osób z SM. Przedstawiamy psychologiczne aspekty poszukiwania i podejmowania pracy przez osoby chore, mówimy o roli pracodawcy oraz jego obowiązkach

 Wrzesień 2018

Otrzymujemy odpowiedź od Ministra Zdrowia w sprawie uwag zgłoszonych do Polityki Lekowej Państwa. Odpowiedź dostępna w Aktualnościach.

Przekazujemy  do Ministerstwa Zdrowia nasze stanowisko w sprawie programu pilotażowego trombektomii mechanicznej dla pacjentów po udarze. Nasze stanowisko dostępne w Aktualnościach.

 Lipiec 2018

Przedstawiamy nasze stanowisko w sprawie dokumentu „Polityka Lekowa Państwa” określającego priorytety działań rządu w zakresie gospodarowania lekami w latach 2018-2022. Opublikowanego na stronach Ministerstwa Zdrowia. Treść naszego stanowiska przekazanego do Ministerstwa dostępna jest w Aktualnościach.

 Czerwiec 2018

Objęliśmy patronatem kampanię o chorobach mózgu „Pokonaj lęk – choroby neurologiczne i psychiczne” organizowaną przez Warsaw Press. Głównym celem kampanii jest zwrócenie uwagi na dostęp do innowacyjnych metod leczenia oraz kwestia codziennych wyrzeczeń i problemów, z jakimi borykają się chorzy.

Ukazał się numer 1/2018 kwartalnika „NeuroPozytywni” w którym przyjrzeliśmy się bólowi ze wszystkich stron. Czy ból da się ignorować? Czy można o nim zapomnieć? Czy można go kontrolować? Jaka jest skala bólu i jakie są możliwości jego leczenia? Jakie są metody ulżenia cierpiącym?

 Maj 2018

Ruszyła kolejna odsłona kampanii „P.S. Mam SM”. W ramach działań poruszamy tematy związane m.in. z radzeniem sobie z chorobą, rozwiązywaniem problemów oraz dostosowywaniem się do zmniejszonych możliwości organizmu.

Na zaproszenie firmy Merck wzięliśmy udział w konferencji „Kobiety z SM”. Raport o sytuacji Polek ze stwardnieniem rozsianym udostępniamy do pobrania w Aktualnościach.

Uruchamiamy program „Złotówka dla mózgu”. Program oparty jest na zasadach Payroll Giving , a uzyskane środki będą wspierały działania społeczne naszej Fundacji.

 Kwiecień 2018

Ukazał się pierwszy w 2018 r. numer kwartalnika „Świat mózgu” 1/2018, a w nim m.in. o bezsenności, szkodliwości e-papierosów oraz o tym dlaczego lubimy narzekać.

W Lizbonie odbywa się Akademia Narodowych Rad Mózgu, która skupiła się na metodach pracy i implementacji strategii na rzecz zdrowia mózgu. Zapoznaliśmy się ze strategią przedstawioną przez naszych norweskich kolegów, którzy ukończyli już prace nad dokumentem.

 Marzec 2018 Obejmujemy patronatem warsztgaty Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowonej. Fundacja NeuroPozytywni po raz kolejny objęła patronatem wydarzenia organizowane przez Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Warsztaty obejmują: leczenie schizofrenii, w tym dostęp i dopasowanie opcji terapeutycznych do potrzeb pacjenta. 
 Luty 2018

Wystąpienie dotyczące Brain Planu podczas konferencji „Programy lekowe i świadczenia gwarantowane w neurologii”. Fundacja NeuroPozytywni przedstawiła Brain Plan wśród konsultantów krajowych i regionalnych.

 Styczeń 2018

Po raz kolejny udostępniamy program Pit Scan.

Z opóźnieniem, ale jest :) „Świat Mózgu” 4/2017, a w nim:
- raport „ Mózg w oparach smogu”,
- o tym, że zdobycze technologii mogą nas pozbawić części inteligencji,
- profesor Mriganka Sur opowiada o plastyczności mózgu dzieci.

Niestety, „grudniowi” „NeuroPozytywni” 4/2017 również z opóźnieniem, ale za to do poczytania:
- WYWIAD z kierowcą samochodu rajdowego dostosowanego do osoby z niedowładem rąk i nóg Sebastianem Lutym,
- o tym, że osoba z SM może prowadzić samochód, mówią psycholożki transportu z Instytutu Transportu Samochodowego,
- ćwiczenia, które można wykonywać… stojąc w korku!

 

 

2017

 Grudzień 2017

Organizujemy warsztaty „Jak zostać swoim własnym rzecznikiem”.
Udział biorą m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, europoseł Bogdan Wenta, przedstawiciel Europejskiej Rady Mózgu Tadeusz Hawrot. Są to warsztaty dla organizacji pozarządowych.

NeuroPozytywni patronem kampanii zdrowotnej „Zdrowie Rodziny”. Tematem tej edycji ,,Zdrowia Rodziny” jest stwardnienie rozsiane.

 Listopad 2017

Partnerstwo dla mózgu
Fundacja NeuroPozytywni jest partnerem projektu „Pomyśl o mózgu – projekt profilaktyki chorób naczyń mózgowych”, realizowanego przez Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II.

Ukazał się kwartalnik NeuroPozytywni 3/2017, a w nim:
- materiał na temat komunikacji między lekarzem a pacjentem,
- wywiad z twórcą aplikacji ParrotOne, dostosowanej do ograniczeń manualnych osób niepełnosprawnych,
- o tym, jak się mobilizować podczas rehabilitacji.

 Październik 2017

Fundacja NeuroPozytywni została wyróżniona tytułem Efektywna Firma 2016. Znaleźliśmy się w czołówce podmiotów, których rozwój został dostrzeżony.

Brain Plan dla Polski. Choroby mózgu – wyzwanie dla systemu i społeczeństwa. Raport. Nasza konferencja prasowa, podczas której prezentujemy raport po badaniach Kantar Public.

 Wrzesień 2017 Świat Mózgu 3/2017; poczytamy w nim m.in. o:
- różnych postaciach demencji,
- tym, jak ważny jest mózg, w rozmowie z europarlamentarzystą Michałem Bonim,
- tym, co się dzieje z naszymi mózgami podczas… zakupów.
 Sierpień 2017

NeuroPozytywni 2/2017 w sklepie, w numerze:
- o tym, czy i w jakim stopniu SM to choroba dziedziczna,
- historia Magdaleny Reizer, podróżniczki zmagającej się z SM,
- o tym, gdzie możemy znaleźć pomoc, gdy okaże się, że nasze dziecko ma stwardnienie rozsiane.

13. Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Badań Układu Nerwowego
Uczestniczymy na zaproszenie PTBUN. Zawieramy porozumienie o uczestnictwie PTBUN w Polskiej Radzie Mózgu.

Brain Plan dla Polski
3 sierpnia w kancelarii prawnej Domański Zakrzewski Palinka w Warszawie odbyło się spotkanie Komitetu Sterującego i grupy roboczej.

Warszawski Festiwal Piwa
Pomagamy zorganizować zbiórkę pieniędzy dla naszego przyjaciela Tomka na leczenie onkologiczne.

 Lipiec 2017

Kolejny numer Świata Mózgu 2/2017, w środku m.in.:
raport na temat mechanizmów odpowiadających za świadomość istnienia,
o szkodliwym oddziaływaniu pola elektromagnetycznego mówi dr. Barbara Gałdzińska-Calik,
o tym, dlaczego boimy się, oglądając filmy Alfreda Hitchcocka.

Spotkanie EBC w Parlamencie Europejskim 12 lipca 2017 r. w Brukseli w siedzibie parlamentu europejskiego odbyło się spotkanie organizowane przez EBC (European Brain Council), EFNA (European Federation Neurological Association) oraz BMP (Brain Mind and Pain). Fundację reprezentowały Izabela Czarnecka-Walicka, prezes, oraz Magdalena Słupek, sekretarz fundacji.

 Czerwiec 2017 Nieprzerwanie trwają prace nad realizacją projektu Brain Plan Dla Polski oraz nad rejestracją Polskiej Rady Mózgu.
 Maj 2017

Opieka Koordynowana w Stwardnieniu Rozsianym (KOSM) „Spełnione obietnice”. Udział w debacie na zaproszenie Fundacji Urszuli Jaworskiej.


Patronat NeuroPozytywnych
23 czerwca zostanie wprowadzony na ekrany polskich kin film dokumentalny Gleason. Fundacja NeuroPozytywni jest jednym z patronów wydarzenia.

Kolejny numer kwartalnika „Neuropozytywni”, a w środku:
Raport – Stres.
Poradnik – Prawo jazdy a SM.
Przychodnia – Leki immunomodulacyjne.


Panel NIK: Na zaproszenie prezesa NIK wzięliśmy udział w panelu ekspertów podsumowującym kontrolę NIK dotyczącą opieki nad osobami z chorobą Alzheimera oraz wsparcia dla ich rodzin.

 Kwiecień 2017

Zmiana siedziby Fundacji NeuroPozytywni: Dotychczasowe biuro przy ulicy Synów Pułku 7 przestaje funkcjonować, zaczynamy urządzać się przy Górczewskiej 228.


Deklaracja współpracy po forum w Krynicy: W końcu udało nam się zebrać podpisy pod deklaracją powstałą podczas panelu w Krynicy. Sygnatariuszami są m.in.: Minister Jarosław Pinkas, p.o. prezesa NFZ Andrzej Jacyna, prof. Danuta Ryglewicz, prof. Agata Szulc.

 Marzec 2017

Dziesiąty numer „Świata Mózgu”
Inspiracje – prof. Manfred Spitzer – wywiad dla ŚM.
Zdrowie – dr Katarzyna Donskow-Łysoniewska – wywiad dla ŚM.
Punkt widzenia – dr John Dinsmore kontra prof. Grzegorz Opala.


Farmakoekonomia w SM
Współpraca z Giselą Kobelt przy badaniach z obszaru farmakoekonomii, artykuł w „Multiple Sclerosis Journal”. Rzuca on nowe światło na problem kosztów leczenia SM – na podstawie badań przeprowadzonych w 16 krajach, w tym w Polsce.

 

  

2016

 Grudzień 2016

Kolejny numer kwartalnika „Neuropozytywni”, a w środku:
PsychoPozytywni – Iveta Pilařrowáa.
Raport – Rehabilitacja w SM.
Człowiek NeuroPozytywny – Karolina Wiktor.

„Świat Mózgu” wchodzi na platformy elektroniczne Google Play i AppStore.

Nowy, dziewiąty numer „Świata Mózgu” a w nim:
Inspiracje: Prof. Bart Morilion.
Nauka: Naukowcy odkrywają, jak działa LSD.
Psyche: Dzieci – dziedziczenie.

 Listopad 2016 Udział w kampanii społecznej Rzecznika Praw Pacjenta – „ Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina”.
 Październik 2016

Konferencja EFNA w Dublinie 2016: Wzięliśmy udział w spotkaniu organizowanym przez EFNA (European Federation for Neurological Associations) oraz Trinity College Dublin. Głównymi wątkami spotkania organizowanego przez EFNA były: współpraca, e-medycyna i wykorzystanie mediów społecznościowych w budowaniu siły organizacji pacjenckiej. Podczas spotkania wręczono EFNA Advocacy Awards 2016.

Kultura i Neuronauka: Fundacja NeuroPozytywni współpracowała jako partner, przy organizacji imprezy „Kultura i Neuronauka”. Spotkanie odbyło się w Warszawie, w gmachu Narodowej Galerii Sztuki Zachęta przy Pl. Małachowskiego 3. W dniach 21–23 października 2016.

Warsztaty w Mediolanie: W dniach 4–5 października 2016 roku Fundacja NeuroPozytywni wzięła udział w dwudniowych warsztatach w Mediolanie przeznaczonych dla organizacji pozarządowych z krajów Europy. Tematyka dotyczyła potencjału technologii cyfrowej oraz jej znaczenia dla codziennej działalności organizacji pozarządowych.

 Wrzesień 2016 16-18 września Fundacja NeuroPozytywni wzięła udział w warsztatach umiejętności przywódczych organizacji pacjenckich w Serocku. Omawiano rolę pacjentów w systemie ochrony zdrowia.
 Sierpień 2016 6-8 sierpnia 2016 – Fundacja NeuroPozytywni podczas VII Forum Ochrony Zdrowia w ramach XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy – Zdrój zorganizowała panel tematyczny „Choroby mózgu- tykająca bomba polskiego sektora ochrony zdrowia. Czas na BRAIN PLAN.”
 Sierpień 2016

Ukazał się nr 3/2016 kwartalnika Świat Mózgu, a w nim:
RAPORT: Żeby przestało boleć. Ból niszczy psychikę, odbiera chęć do życia i do walki z chorobą. O leczeniu bólu pisze Agata Lato.

INSPIRACJE: Nie ma ucieczki. Dylan Evans 10 lat temu zainicjował "Projekt Utopia", w którym próbował odtworzyć warunki, jakie mogłyby wystąpić, gdyby doszło do globalnej katastrofy. O eksperyment i jego konsekwencje pyta Krzysztof Śliwiński.

ZDROWIE: Lek na całe zło. W stwardnieniu rozsianym komórki mózgowe tracą mielinową otoczkę. Naukowcy pracują nad lekami, które pobudzą jej odbudowę.

PUNKT WIDZENIA: Zabadane na śmierć. Gdyby naukowcy eksperymentujący na zwierzętach odbyli kurs etyki, ich badania wyglądałyby zupełnie inaczej mówi prof. Andrzej Elżanowski w rozmowie z Agnieszką Fedorczyk.

 Lipiec 2016 5.07.2016 posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. stwardnienia rozsianego. Posiedzenie było poświęcone omówieniu problemów, jakie mają osoby z SM w obszarze diagnostyki oraz programów lekowych.
 czerwiec 2016

Ukazuje się  nr 2/2016 kwartalnika Neuropozytywni:

TEMAT NEUROPOZYTYWNY: Dane i medycyna. Co jest droższe: medycyna oparta na dowodach, czy niekonwencjonalna?

NIEZWYKŁY ŻEGLARSKI DUET: O miłości do żagli, pomaganiu dzieciom i planach stworzenia wyjątkowego salonu kosmetycznego Monika Gibes, niepełnosprawna żeglarka opowiada Agnieszce Fedorczyk.

PSYCHOPOZYTYWNI: Złapać dziesięć srok Andrzej Dziurdzikowski rozmawia z Hanną Olszewską – osobą z SM, copywriterką, wokalistką i miłośniczką podróży.

POMÓŻ, PROSZĘ …: Dla wielu chorych na SM proszenie o pomoc stanowi ogromny problem. O tym, jak sobie z tym radzić, mówią bohaterowie materiału Zuzanny Matyjek.

 Czerwiec 2016

10.06. Spotkanie w Ministerstwie Edukacji Narodowej dot. Brain Planu, nawiązanie współpracy w celu połączenia wspólnych wysiłków w ramach opieki i ochrony osób z chorobami mózgu.

 Maj 2016 30.05. I Spotkanie Forum Zdrowia w 2016 roku w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. Celem spotkania był wybór nowego koordynatora Forum Zdrowia na 2016 rok, zostało przedstawione sprawozdanie z działalności Forum Zdrowia w 2015 roku oraz przeprowadzono szkolenie na temat zmian w przepisach ustaw dotyczących stowarzyszeń i fundacji.
 Kwiecień 2016 22.04. Konferencja poświęcona chorobie Huntingtona - konferencja zorganizowana przez Stowarzyszenie Huntingtona z udziałem pacjentów, ich opiekunów oraz lekarzy.
 Kwiecień 2016 1.04. Spotkanie z Ministrem Zdrowia Konstantym Radziwiłlem, celem omówienia współpracy w zakresie ochrony zdrowia osób chorujących na choroby mózgu
 Marzec 2016 

15.03 Wizyta w Senacie RP – rozmowy o sytuacji osób z chorobami mózgu, oraz utworzeniu Parlamentarnego Zespołu do Spraw chorób Mózgu. Co pozwoli pracować nad wspólnymi problemami wielu obszarów.

 Marzec 2016 

15.03 Fundacja NeuroPozytywni zostaje uznana przez EFNA -  European Federation of Neurological Associations – za oficjalnego partnera, otrzymując tytuł Partnera Stowarzyszonego.

 Marzec 2016 

Mózgi – mózgom

14-20.03 Fundacja NeuroPozytywni partnerem i patronem medialnym organizowanego przez Instytut Nenckiego „Tygodnia Mózgu”

Marzec 2016 

10.03 Bierzemy udział w posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Praw Pacjentów, podczas którego wraz z innymi organizacjami zwracamy uwagę możliwe zmiany w systemie, mogące poprawić sytuację pacjentów z SM.

Marzec 2016

IEEPO 2016

2-3.03 Uczestniczymy w Konferencji w Kopenhadze. Było to wydarzenie mające na celu wymianę doświadczeń organizacji pacjenckich. 250 osób z 45 krajów z całego świata. Organizator firma Roche.

Luty 2016 Fundacja NeuroPozytywni gościła w Brukseli na zaproszenie EFNA (Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Neurologicznych). Wzięliśmy udział w konferencji w Parlamencie Europejskim, oraz spotkaliśmy się z panem posłem Markiem Plurą. Podczas spotkania rozmawialiśmy o możliwościach współpracy.

Luty 2016

kolejny numer 1/2016 kwartalnika Świat Mózgu, a w nim m.in.

RAPORT: Gdzie się rodzi osobowość?

CZŁOWIEK: Mój czas biegnie szybciej – rozmowa z europosłem Markiem Plurą.

INSPIRACJE: Śmiertelna samotność – Dlaczego samotni żyją krócej i częściej chorują?

PUNKT WIDZENIA: Nie tylko bunt maszyn – o zagrożeniach związanych z rozwojem sztucznej inteligencji.

PUŁAPKI UMYSŁU: Zło zdiagnozowane – mózgi psychopatów mają niezwykłą budowę.

PSYCHE: Ciało osobiste – Jakie są granice i możliwości naszego ciała?

DZIECKO: W pięknym domku na drzewie – o badaniach nad autyzmem.

Styczeń 2016

 

Warsztaty SM. Wraz z firmą Novartis organizujemy warsztaty dla osób s SM oraz ich opiekunów. Trzech lekarzy. Dwóch neurologów oraz specjalista leczenia bólu, po wykładach odpowiadało na pytania. 

 

 

 

2015

Grudzień 2015 31.12.2015 - Kolejny 4/2015 numer kwartalnika NeuroPozytywni, a w nim m.in.:

Raport: SM bez izolacji. Przyczyny izolacji chorych z SM.

Razem, czyli osobno: świat partnera osoby z SM.

Człowiek NeuroPozytywny: Ewa Błaszczyk – wywiad Haliny Guzowskiej.

Grudzień 2015 28 grudnia 2015 roku w Warszawie odbyło się dwugodzinne spotkanie Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła z przedstawicielami Fundacji NeuroPozytywni oraz członkami Polskiej Rady Mózgu.
Grudzień 2015

Rozpoczęliśmy współpracę z pierwszym w Polsce sklepem typu Brainshop. Jest to inicjatywa promująca wszelkiego rodzaju urządzenia, gry, gadżety pomocne w rozwijaniu i ćwiczeniu mózgu. W sklepie można znaleźć również literaturę od beletrystyki do czasopism promujących profilaktykę, badania naukowe i zagadnienia związane z mózgiem.

Grudzień 2015 Udział w kampanii prasowo-internetowej „Zdrowie Rodziny”.

Projekt ma charakter dodatku do dziennika „Rzeczpospolita”. Jednym z partnerów merytorycznych kampanii obok Fundacji Anny Dymnej MIMO WSZYSTKO i oczekując.pl jest Fundacja NeuroPozytywni. Na łamach zamieszczonych publikacji poruszony został temat stwardnienia rozsianego w kontekście wpływu choroby na rodzinę i otoczenie osoby z SM. Prócz SM znajdziecie tam takie tematy jak: Meningokoki, Hiv a Ciąża, Epidemia Kleszczy, Udar Mózgu, Bliski z POChP.

Grudzień 2015

W dniach 3-4 grudnia 2015 przedstawiciele Fundacji wzięli udział w warsztatach organizowany przez WHO – Światową Organizację Zdrowia. Hasłem warsztatów było „Pacjenci na rzecz Bezpieczeństwa Pacjentów”.  

Grudzień 2015 Mała Fabryka Empatii

02.12.2015 oraz 09.12.2015 Fundacja NeuroPozytywni była gościem w szkole podstawowej nr. 350 w Warszawie. W klasach 3f, oraz 3a, odbyły się lekcje poświęcone niepełnosprawności.

Tematami lekcji były między innymi:

  • rodzaje niepełnosprawności
  • udogodnienia miejskie dla osób niepełnosprawnych
  • zachowanie wobec osoby niepełnosprawnej – czy i w jaki sposób udzielić pomocy
  • pies przewodnik, pies asystent – różnice. Zachowanie wobec psa pracującego
Listopad 2015 Organizacja Konferencji Polish Brain Plan – Call to Action

17.11. 2015 Odbyła się w Brukseli konferencja Zorganizowana przy współpracy z Europejską Radą Mózgu, agendą PAN PolSCA, na której Fundacja prezentowała założenia Brain Planu dla Polski.

Udział wzięli m.in. profesor Jerzy Buzek, Marta Chlebuś - EFPiA, Andrzej Ryś – DG SANTE, prof. Grzegorz Opala i prof. Jarosław Sławek – PRM, dok. Małgorzata Gałązka - Uczelnia Łazarskiego, pan Roberto Bertollini – WHO, oraz europoseł pan Marek Plura.

Listopad 2015 27.11.2015 udział w Forum Zdrowia przy Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim – Tematem naszej prezentacji była „Profilaktyka chorób mózgu” oraz założenia Brain Planu dla Polski.
Listopad 2015 Kolejny numer Świata Mózgu w którym znaleźć można m.in. :

Wywiad: Ilina Singh prof. Etyki na Uniwersytecie w Oxfordzie – Jakie zagrożenia niesie biorewolucja?

Punkt widzenia: Lara, Jenny, Jungla i Rudi. Czy słonie w cyrku mogą być szczęśliwe? - Wywiad z Rudim Althofem, treserem zwierząt, artystą cyrkowym pochodzącym z rodziny z 400 letnią tradycją cyrkową.

Sztuka: Biologia wolnej woli – wywiad z autorem thrillera medycznego „Znikasz” – Christianem Jungersenem.

Człowiek: Wywiad z Jerzym Buzkiem – Czas na zmiany. Stary kontynent a choroby mózgu. 

Listopad 2015 PS Mam SM – Spotkanie z Mileną Trojanowską na profilu FB Grupy NeuroPozytywni. Spotkanie odbyło się w ramach prowadzonej w mediach społecznościowych kampanii PS Mam SM. 
Październik 2015 Udział w konferencji „Patient Perceptorship In MS" zorganizowanej w centrum leczenia SM "CEMCAT" w  Barcelonie. Udział w konferencji możliwy był dzięki wsparciu firmy Novartis. 
Wrzesień 2015
Kolejny numer kwartalnika „NeuroPozytywni"
Wrzesień 2015 

„Świat Mózgu” w EMPiK-u

Kwartalnik „Świat Mózgu” od bieżącego numeru, będzie dystrybułowany również przez salony EMPiK. To kolejny kanał dystrybucji.Mamy nadzieję iż jest to kolejny krok w rozwoju pisma, jednocześnie odbieramy to zaproszenie jako sygnał iż pismo idzie w dobrym kierunku.
Wrzesień 2015 

Kolejny numer "Świata Mózgu"

RAPORT: Mózg na wysokich obrotach – czy warto sięgać po preparaty na lepszą pamięć czy przyspieszenie uczenia się?

CZŁOWIEK INSPIRACJE: Nie ma wojen wśród szympansów- rozmowa z Marc’iem Bekoff’em o sztuce rozwiązywania konfliktów wśród zwierząt.

ZDROWIE: Młot w skroni – o sposobach radzenia sobie z migreną .

NAUKA: Mniej wyjątkowi niż myślimy – o podobieństwach między ludźmi a zwierzętami z prof. Gerhardem Rothem.

PSYCHE: Mózg, najważniejszy mięsień – rozmowa z Karoliną Wiktor o swojej historii walki z afazją.

SALOON: Moje życie, moja śmierć, mój wybór – o życiu i chorobie Terry’ego Pratchett’a.

Sierpień 2015  Polecane lektury, nowa zakładka na stronie neuropozytywni.pl. Chcemy pokazywać tytuły warte przeczytania związane z samorozwojem, czy pokazujące problemy chorób mózgu. Fundacja NeuroPozytywni bierze udział w promocji książki „Znikasz” Christiana Jungersena.
Lipiec 2015  Na dobre ruszył sklep internetowy Fundacji.
Lipiec 2015  Fundacja NeuroPozytywni podpisała list intencyjny z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego. List określa ramy wzajemnej współpracy Fundacji z Urzędem Marszałkowskim w zakresie działań na rzecz osób z chorobami mózgu.
Czerwiec 2015  Wizyta w Brukseli na zaproszenie Europejskiej Rady Mózgu (EBC). Podczas spotkania w którym uczestniczyli przedstawiciele rad mózgu i grup inicjatywnych z wielu krajów Europy, Fundacja NeuroPozytywni przedstawiła założenia Brain Planu dla Polski. Projektu realizowanego pod patronatem EBC. Pierwszego tego typu projektu w Europie, mającego służyć polepszeniu sytuacji osób z chorobami mózgu w Polsce.
Czerwiec 2015  Udzielenie patronatu wydawnictwu Edgard nad pozycją wydawniczą „Koncentracja – Skuteczny trening skupiania uwagi”. 
Czerwiec 2015  Warszawa Podpisanie deklaracji współpracy z biurem Rzecznika Praw Pacjenta.
Czerwiec 2015  Koszalin start fundacyjnej kampanii edukacyjnej skierowanej do uczniów szkół licealnych pod nazwą „Fabryka Empatii” – organizator spotkania koszalińskiego Fundacja NeuroPozytywni i II LO im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie. Partnerem spotkania jest Biogen. Patronatu udzielił prezydent miasta Koszalina. Patronat medialny Głos Koszaliński wsparcie Radio Koszalin i TV Max. 
Czerwiec 2015  Udział w pikniku rodzinnym Senioriada na warszawskiej AWF. 
Czerwiec 2015  Wizyta w parlamencie europejskim na zaproszenie Europejskiej Rady Mózgu (EBC) – celem wizyty jest przedstawienie celu i sposobu przeprowadzenia projektu Brain Plan dla Polski, realizowanego przy współpracy z EBC. 
Czerwiec 2015  Kolejny numer kwartalnika NeuroPozytywni 
Maj 2015  Spotkanie polskiej Rady Mózgu. Prezes Fundacji NeuroPozytywni Izabela Czarnecka została powołana do zarządu PRM. Nowym Szefem PRM został profesor Sławek. 
Maj 2015  Początek internetowej kampanii społecznej ps. Mam SM – organizator Fundacja NeuroPozytywni 
Maj 2015  Udział w konferencji Światowy dzień SM 
Maj 2015 

Wychodzi trzeci numer kwartalnika „Świat Mózgu” 

Wywiad: prof. Paul Gilbert 
Maj 2015  Wyróżnienie za czwartą edycję SM-Walcz o Siebie – Gala Kampania Społeczna Roku 
Marzec 2015 

Wychodzi dwunasty numer kwartalnika „Neuropozytywni

Temat numeru : Magia Sieci

Wywiad : Jerzy Owsiak

Laboratorium : Wywiad z dr Mariolą Świderek-Matysiak 
Luty 2015  Uruchomienie sprzedaży kwartalnika „Świat Mózgu” w wersji elektronicznej e-pub 
Luty 2015  Konferencja Fundacji NeuroPozytywni i Polskiej Rady Mózgu (PRM) - Strategia na rzecz profilaktyki i zwalczania chorób mózgu – Brain Plan dla Polski. Patronat honorowy nad konferencją objęła małżonka Prezydenta Polski pani Anna Komorowska. Konferencja organizowana we współpracy z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich. 
Styczeń 2015

Wychodzi drugi numer kwartalnika „Świat Mózgu”

Wywiad: Sir John Gurdon – laureat nagrody Nobla w dziedzinie komórek macierzystych.

Wywiad: prof. Wojciech Maksymowicz 

 

 

2014

Grudzień 2014  Wychodzi pierwszy numer kwartalnika Świat Mózgu. 

Wywiad: Prof. Richard J. Davidson

Wywiad: Daniel Goleman

Grudzień 2014  Jedenasty numer kwartalnika NeuroPozytywni.

Temat numeru: To Idzie Młodość

Wywiad: Maciej Piróg – doradca Prezydenta RP ds. Zdrdrowia

Laboratorium: Wywiad z Ewą Widy-Tyszkiewicz. 
Grudzień 2014  Fundacja NeuroPozytywni uzyskuje status OPP – Organizacji Pożytku Publicznego. 
Listopad 2014  Powstanie Kwartalnika Świat Mózgu. 
Wrzesień 2014 

Dziesiąty numer kwartalnika NeuroPozytywni.

Temat numeru: Jakaś Jakość Życia (z SM)

Wywiad: Zuzanna Grabusińska – radca ministra w Departamencie Pomocy i Integracji Społecznej MPiPS.

Laboratorium: wywiad z Michaelem P.Barnesem – byłym szefem Światowej Organizacji Rehabilitacji Neurologicznej. 
Lipiec 2014  Neuropozytywni współpracują z Bemowskim Centrum Kultury ArtBem i Fundacją Jedyna Taka przy organizacji sesji zdjęciowych podczas warsztatów „Wybory Miss Polski na Wózku” 2014, oraz przy organizacji gali wyborów Miss Polski na Wózku 2014 organizowanej przez Fundację Jedyna Taka i Bemowskie Centrum Kultury ArtBem.
Czerwiec 2014 Zarząd Fundacji Neuropozytywni otrzymuje nagrodę Grand Prix w kategorii Instytucje i Organizacje, w konkursie MediaRun – Dyrektor Marketingu Roku 2013. 
Maj 2014  Rusza trzecia edycja Kampanii SM – Walcz o Siebie w której Fundacja jest partnerem.
Maj 2014  Fundacja Neuropozytywni otrzymuje wyróżnienie za kontynuację Kampanii Społecznej SM – Walcz o Siebie 2013. Druga Edycja. 
Maj 2014  Czwarty numer „Śmielinek”. 
Maj 2014

Dziewiąty numer kwartalnika Neuropozytywni.

Temat Numeru: SM - Macierzyństwo jako praca zbiorowa.

Wywiad: Agnieszką Pachciarz byłą szefowa NFZ.

Laboratorium: Wywiad z prof. Włodzisławem Duchem z Katedry Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Dodatek: Raport: Dostęp do leczenia w stwardnieniu rozsianym w Europie. Szanse i wyzwania. 
Luty 2014 

Ósmy numer kwartalnika.

Temat numeru: Jak powstaje cena leku? – wywiad z dr. Gizelą Kobelt farmakoekonomistą, założycielką European Healt Economics.

Wywiad z Barbarą Kozłowską Rzecznikiem Praw Pacjenta.

Laboratorium: wywiad z prof. Sławomirą Kyrcz-Krzemień, szefową Kliniki Hematologii i Transplantacji Szpiku w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. 

 

 

2013

Grudzień 2013  Niepełnosprawność wokół Nas”. Dwie lekcje dotyczące niepełnosprawności w klasie trzeciej szkoły podstawowej im. Mariusz Zaruskiego w Warszawie. W czasie lekcji dzieci zapoznały się z rożnymi aspektami niepełnosprawności, sprzętem pomocniczym (wózek, kule, pies asystent osoby niepełnosprawnej), a także obejrzały pokaz pomocy psa - asystenta osoby niepełnosprawnej. Po lekcjach dzieci wzięły udział w konkursie rysunkowym – prace ozdobiły ściany biura fundacji NeuroPozytywni. 
Grudzień 2013  Fundacja Neuropozytywni otrzymuje patronat EFNA (European Federation of Neurological Associations) nad swoimi działaniami, w tym dla kwartalnika Neuropozytywni.
Grudzień 2013   Trzeci numer „Śmielinek”. 
Grudzień 2013 

Siódmy numer kwartalnika Neuropozytywni.

Temat numeru: Praca – Walcz o Siebie.

Wywiad z Posłem Sławomirem Piechotą.

Laboratorium- Wywiad z prof. Peterem Feyes’em, prezydentem RIMS (Rehabilitation in MS) 
Październik 2013  Fundacja Neuropozytywni otrzymuje brązowa nagrodę Effie w kategorii Pro Bono, za Kampanię społeczną SM – Walcz o Siebie. 
Październik 2013  Udział fundacji Neuropozytywni w IX Jesiennych Dniach Fizjoterapii w Białej Podlaskiej – na zaproszenie organizatora. 
Wrzesień 2013  Druga debata sejmowa „Oblicza Polskiego SM” – Jakość Życia z SM. 
Wrzesień 2013  Przeprowadzka do nowego biura przy ulicy Synów Pułku 7 w Warszawie. Dzięki uprzejmości władz Spółdzielni Mieszkaniowej Jelonki. 
Wrzesień 2013  Powołanie Polskiej Rady Mózgu, przy Fundacji Neuropozytywni. 
Wrzesień 2013  Udział w Konferencji Naukowo – Szkoleniowej organizowanej przez Górnośląskie Centrum Rehabilitacji „Repty”. 
Wrzesień 2013 

Szósty numer kwartalnika.

Temat numeru: Niechciana karta – postępująca postać SM.

Wywiad z Senatorem RP Mieczysławem Augustynem.

Laboratorium: wywiad z dr Wojciechem Masełbasem, ekspertem do spraw badań klinicznych, wiceprezesem Stowarzyszenia na rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych.

Dodatek: Spastyczność w przebiegu stwardnienia rozsianego- ulotka dla pacjenta. 
Maj 2013  Fundacja otrzymuje nagrodę Kampania Społeczna Roku 2012 za Kampanię SM - Walcz o Siebie. 
Maj 2013 

Drugi dodatek dla dzieci „Śmielinki”

Maj 2013

Piąty numer kwartalnika Neuropozytywni.

Temat przewodni: Twarze SM – obchody Światowego dnia SM.

Wywiad z Ministrem Jarosławem Dudą.

Laboratorium- Wywiad z prof. Haliną Bartosik- Psujek, ordynatorem Pododdziału Chorób Demielinizacyjnych w Katedrze i Klinice Neurologii w Państwowym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie. 
Maj 2013  Udział władz fundacji w konferencji EMSP w Brukseli na zaproszenie organizatorów. 
Luty 2013 Fundacja przenosi się do biura przy ulicy Bogatyńskiej w Warszawie, gdzie organizujemy studio radiowe z prawdziwego zdarzenia. Koniec ze służbowym przesiadywaniem w Pubie „Wlazł Kotek”. Od teraz trzeba przesiadywać prywatnie. 
Luty 2013

Czwarty numer kwartalnika.

Temat przewodni numeru: Farmakoekonomia – dlaczego państwu opłaca się leczyć?

Wywiad z panią Hanna Gronkiewicz – Waltz, Prezydentem M. St. Warszawy.

Laboratorium: Wywiad z prof. Pawłem Griebem, kierownikiem Zakładu Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej im. M. Mossakowskiego PAN. 

 

 

2012

Grudzień 2012 Pierwszy numer bezpłatnego dodatku do kwartalnika zatytułowanego „Śmielinki”. Dodatek przeznaczony jest dla dzieci mających SM, bądź kogoś z SM w rodzinie. Dodatek finansowany jest z grantu firmy Biogen Idec. 
Grudzień 2012  Powstanie internetowego Radia NeuroPozytywni. Radio nadaje przeglądy prasy pod kątem informacji o Stwardnieniu Rozsianym, audycje logopedyczne oraz audycje o muzyce poważnej. Wszystkie audycje przygotowują osoby z SM. Pierwsze studio jest w prywatnym mieszkaniu, co niesie za sobą sporo zabawnych sytuacji na antenie. 
Grudzień 2012

Trzeci numer kwartalnika NeuroPozytywni.

Temat Przewodni: Grządka na receptę – Leczeni kannabioidami – problem medyczny, prawny czy społeczny?

Wywiad z panią Anną Komorowską, Pierwszą Damą RP.

Laboratorium: wywiad z prof. Robinem Franklinem, ekspertem w zakresie regeneracji mieliny. 
Wrzesień 2012  Pierwsza debata sejmowa „Oblicza Polskiego SM” – organizowana przez Fundację Neuropozytywni i Parlamentarny Zespół ds. SM. 
Wrzesień 2012 

Drugi numer Kwartalnika Neuropozytywni.

Temat przewodni: Panaceum za progiem – Czy czeka nas rewolucja w leczeniu SM.

Wywiad z profesor Ireną Lipowicz – Rzecznikiem Praw Obywatelskich.

Laboratorium: wywiad z prof. Davidem Boothem, głównym specjalistą w poszukiwaniu genów odpowiedzialnych za zachorowania na SM, oraz dr Fioną Mc Kay zajmującą się badaniem wspomnianego genu.
Sierpień 2012  Udział w Pikniku Rodzinnym organizowanym przez Bemowskie Centrum Kultury „ArtBem” w Warszawie. 
Maj 2012 

Wydanie pierwszego numeru kwartalnika NeuroPozytywni. 

Temat przewodni: Barometr SM – Życie z SM w Europie. Kwartalnik ukazuje się pod patronatem MSIF (Multiple Sclerosis International Federation).

Wywiad - Sara Philips – była szefową MSIF odznaczoną przez Królową Elżbietę II Orderem Imperium Brytyjskiego.

Laboratorium: wywiad z prof. Antonio Uccellim, ekspertem w zakresie komórek macierzystych, kierownikiem Jednostki Neuroimmunologii Katedry Neurologii w Genui. 
Kwiecień 2012 

Powstanie Fundacji NeuroPozytywni 

Fundacja urzęduje do południa (dzięki serdeczności i zgodzie właściciela) w nieistniejącym już Pubie „Wlazł Kotek” przy ulicy Górczewskiej w Warszawie. 

 

 

 

Wystąpienie dotyczące Brain Planu podczas konferencji „Programy lekowe i świadczenia gwarantowane w neurologii”.

Fundacja NeuroPozytywni przedstawiła Brain Plan wśród konsultantów krajowych i regionalnych.

WESPRZYJ NAS

15zł35zł65zł
ZAMKNIJ
Click to listen highlighted text!

W celu poprawnego funkcjonowania witryny, używamy plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą Polityką cookies.

Akceptuję cookies z tej strony